logo

مبلشویی کرج

نحوه تمیز کردن و شستن مبل با بخارشوی

تمیز-کردن-مبل-با-بخارشوی

شستن و تمیز کردن مبلمان منظم و مؤثر، علاوه بر حفظ ظاهر زیبا و استفاده درازمدت، به بهبود کیفیت هوای داخل منزل و جلوگیری از انتشار گرد و غبار و باکتری‌ها کمک می‌کند. یکی از روش‌های مؤثر برای تمیز کردن مبلمان، بخارشوی است. استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن مبلمان از روش‌های موثر و پرکاربرد است ،در این مقاله، نحوه استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن و شستن مبلمان را به شما آموزش خواهیم داد.

تمیز-کردن-مبل-با-بخارشوی

بخش اول: آماده سازی برای شستن

قبل از شروع به شستن مبلمان با بخارشوی، لازم است برخی مراحل آماده سازی را انجام دهید:

1.بررسی برچسب: ابتدا برچسب مبلمان را بررسی کنید تا اطلاعاتی در مورد شرایط شستشو و نگهداری مناسب بدست آورید.

2.جمع آوری لوازم: لوازمی مانند بخارشوی، پارچه‌های تمیز کننده، محلول شوینده مناسب و دستمال‌های نرم را آماده کنید.

3.آزاد کردن فضا: قبل از شروع شستشو،روکش مبلمان و کوسن ها را از کنار مبلمان بردارید.

بخش دوم: شستشو با بخارشوی

بعد از آماده سازی، می‌توانید شروع به شستشوی مبلمان با بخارشوی کنید:

 1. آب گرم: مطمئن شوید که بخارشوی حاوی آب گرم است. آب گرم، بهترین راه برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن مبلمان است.
 2. سری مناسب: از سری های مناسب برای بخارشوی استفاده کنید. سری ها باید قابل تنظیم باشند تا بتوانید در محل‌های دشوار به تمیز کردن بپردازید.
 3. شستشوی بخار: با استفاده از آب بخار، به آرامی و با حرکات مرتب و تمیز مبلمان را شستشو دهید. توجه کنید که حرکات بخارشوی باید در جهت عمودی بر روی فرش مبلمان صورت گیرد تا ذرات گرد و غبار به بیرون بروند.
 4. حذف لکه‌ها: در صورت وجود لکه‌های مقاوم در برابر شستشو، از محلول شوینده مناسب استفاده کنید و با دستمال نرم و تمیز لکه را تمیز کنید.
 5. خشک کردن: بلافاصله پس از شستشو، مبلمان را به طور کامل خشک کنید. می‌توانید از دستمال‌های تمیز و نرم برای خشک کردن استفاده کنید و از تماس مستقیم با نور خورشید جلوگیری کنید.

شستن مبل با بخارشوی

بخش سوم: نکات مهم در استفاده از بخارشوی

هنگام استفاده از بخارشوی برای شستشوی مبلمان، به موارد زیر توجه کنید:

 • تست قبلی: قبل از استفاده از بخارشوی، در یک نقطه پنهان از مبلمان، تست رنگ را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که رنگ مبلمان آسیب نمی‌بیند.
 • عدم استفاده بر روی چرم: بخارشوی برای مبلمان چرمی مناسب نیست، زیرا ممکن است به چرم آسیب برساند. برای چرم، از روش‌های خاص تمیز کردن استفاده کنید.
 • تهویه مناسب: حین استفاده از بخارشوی، اطمینان حاصل کنید که فضایی که در آن قرار دارید، دارای تهویه مناسب است. بخار تولید شده ممکن است به همراه ذرات گرد و غبار و میکروارگانیسم‌ها به هوا رها شود، بنابراین در فضای باز یا با تهویه مناسب استفاده کنید.
 • تمیز کردن منظم: بهتر است مبلمان خود را به صورت منظم و به‌طور دوره‌ای با استفاده از بخارشوی تمیز کنید. این کار به جلوگیری از انباشت گرد و غبار و لکه‌های سخت‌تر بر روی مبلمان کمک می‌کند.
 • محدودیت زمان استفاده: برای جلوگیری از آسیب به مبلمان، زمان استفاده از بخارشوی را محدود کنید. استفاده طولانی مدت و بدون توقف می‌تواند منجر به نفوذ آب به داخل مبلمان شده و باعث آسیب دیدگی و تغییر شکل آن شود.
 • مراعات نکات ایمنی: در هنگام استفاده از بخارشوی، از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید تا از تماس مستقیم با بخار و مواد شیمیایی جلوگیری شود. همچنین، دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های تولید کننده برای استفاده ایمن از بخارشوی را رعایت کنید.
 • تا حد امکان، از استفاده از محلول‌های شوینده غیرمضر و محصولات طبیعی برای تمیز کردن مبلمان استفاده کنید.

در صورتی که شما نمی توانید خودتان مبلمان را با بخارشوی تمیز کنید یا به مبل شویی کرج مراجعه کنید. این مرکز مبلشویی در کرج خدمات شستشوی انواع مبلمان و صندلی را رائه می دهد.

با استفاده از این روش، شما می‌توانید مبلمان خود را به صورت مؤثر و با کیفیت تمیز کنید. همچنین، این روش مناسب برای حفظ و نگهداری بهتر از مبلمان است و بهبود کیفیت هوای داخل منزل شما نیز دارای تأثیر مثبتی خواهد بود.

به هر حال، قبل از استفاده از بخارشوی برای شستشوی مبلمان خود، بهتر است دستورالعمل تولیدکننده دستگاه و همچنین نشانگرها و راهنماهای موجود بر روی مبلمان را مطالعه کنید و به آن‌ها عمل کنید.

مراقبت منظم و صحیح از مبلمان با استفاده از بخارشوی، ظاهر زیبا، تمیز و بهداشتی مبلمان را حفظ می‌کند و به شما اجازه می‌دهد از آن بهره بیشتری ببرید.

برچسب ها: طرز استفاده از بخارشوی برای مبل، شستن مبل با بخارشوی، سری مناسب بخارشو برای مبل، بخارشوی مبل و فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *