چطور پایه مبل ضربه خورده و رنگ پریده را در منزل ترمیم کنیم؟

ترمیم-پایه-مبل-ضربه-خورده

مبلمان، به عنوان یکی از اجزای اصلی دکوراسیون منزل، ممکن است به مرور زمان ضربه بخورد و رنگ آن پریده شود.این اتفاق باعث می شود مبلمان کارایی ، زیبایی و جلوه خود را نداشته باشد و به فکر تعویض آن بیفتید.

با چند ترفند به ترمیم پایه مبل ضربه خورده بپردازید؛ نیازی تعویض مبلمان خود نخواهید داشت و با حداقل ترین هزینه مبلهای شما مثل روز اول خود خواهند شد ودر هزینه های خود صرفه جویی میکنید.

ترمیم-پایه-مبل-ضربه-خورده

بررسی پایه مبل

قبل از هر اقدامی برای ترمیم، باید پایه مبلمان را دقیقاً بررسی کنید. ضربه به پایه مبل می‌تواند از نوعی ناهمواری، شکستگی یا ترک‌های مشخصی باشند. با توجه به اینکه مبلمان بازیافت‌پذیر است، در صورت ضربه شدید، بهتر است به یک نجار حرفه‌ای مراجعه کرده و تعمیر آن را به او بسپارید.

ترمیم چوب ضربه خورده

در صورتی که ضربه خوردگی مبلمان شما نسبتاً سطحی باشد، می‌توانید آن را در خانه ترمیم کنید. ابتدا، وسایل زیر را فراهم کنید:

  • سمباده نرم
  • مقدار کافی چسب چوب
  • ژل بتونه (با نظر نجار)
  • پارچه نازک و تمیز
  • رنگ مشابه با رنگ پایه مبلمان (بهتر است از تولیدکننده مبلمان خود راهنمایی بگیرید)

حال می‌توانید به مراحل زیر بپردازید:

الف) شستشوی دقیق پایه مبلمان با آب و صابون ملایم، سپس خشک کنید.

ب) استفاده از سمباده نرم بر روی ناهمواری‌های سطح پایه مبلمان. با استفاده ازسمباده نرم، سطح را صاف کرده. بهتر است به آرامی و به حالت دایره‌ای حرکت کنید تا سطح یکنواخت شود.

ج) استفاده از چسب چوب برای ترمیم شکستگی‌ها و ترک‌ها. قبل از استفاده از چسب چوب، پایه مبلمان را خشک و تمیز کنید. سپس با استفاده از چسب چوب، قسمت شکستگی یا ترک را به هم بچسبانید و فشاری ملایم روی آن اعمال کنید. بهتر است از یک قطعه پارچه نازک برای پاک کردن اضافه چسب استفاده کنید.

د) استفاده از ژل بتونه برای ترمیم ناهمواری‌های عمیق‌تر. ژل بتونه، ماده‌ای است که با حرارت نرم می‌شود و بعد از خنک شدن سفت می‌شود. با استفاده از ژل بتونه، می‌توانید ناهمواری‌های عمیق را پر کنید و سطح را صاف کنید. پس از استفاده از ژل بتونه، با استفاده از سمباده نرم سطح را صیقل دهید.

ه) در نهایت، بعد از انجام تمامی ترمیمات، می توانید با یک قلمو نرم رنگ مشابه با پایه را روی آن زده و  در صورت تمایل از روغن جلا دهنده برای روی آن استفاده کنید تا ماندگاری رنگ روی آن افزایش یابد.

ترمیم-آسیب-دیدگی-چوب

با استفاده از روش های بالا می توان پایه های آسیب دیده و رنگ پریده مبل را ترمیم نمود ؛ علاوه بر موادی که به آنها اشاره شد برای ترمیم رنگ پریدگی با وسایل چوبی با آسیب جزئی می توان از مواد طبیعی مانند روغن نارگیل ، روغن کانولا ، سرکه و … استفاده کرد.

حتما توجه داشته باشید نور خورشید در دراز مدت باعث کدر شدن و رنگ پریده شدن چوب می شود و همچنین رطوبت و لکه های آب و مایعات هم به وسایل چوبی آسیب می رسانند ؛ برای رفع لکه مایعات از روی سطح چوبی به ویژه پایه مبل می توان از مایونز و روغن نفتی استفاده نمود.

برخی وسایل آماده مانند ماژیک های لکه گیر چوب ، رنگ های مخصوص چوب و پاستل مخصوص وسایل چوبی وجود دارند که آسیب های رنگ پریدگی چوب را برطرف میکنند.

اگر با رعایت و نکات اشاره در بالا موفق نشدید به ترمیم پایه مبل ضربه خورده بپردازید از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

مجموعه مبلشویی کرج با ذکر نکات کاربردی در این زمینه به دنبال رفاه آسایش همشریان خود می باشد ، این مرکز همچنین در ادامه افزایش رفاه بیشتر به ساکنین کرج خدمات شستشوی مبلمان ،شستشوی موکت و  شستشوی تشک خوشخواب را با نازل ترین قیمت ارائه می کند.

برچسب ها: تعمیر پریدگی چوب مبل، علت کنده شدن رنگ مبل، ترمیم خراشیدگی میز چوبی، تعمیر رنگ مبل در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *